google-site-verification=8idLqgAczmfvJM2KLgVUHZ_GNUlz1vB_ExZipqoM4DU

Materiály posteľnej obliečky

M A T E R I Á L Y


BAVLNA 

je prírodné vlákno získavané z bavlníka. Bavlnené materiály výborne sajú pot, sú priedušné a pevné. To je jeden z hlavných dôvodov prečo sa stala toľko obľúbenou pri výrobe bavlneného obliečky. Bavlnené obliečky TOP Q je vyrábané z látky zušľachtené kalandrovaním, čo zaistí vyššiu pevnosť a životnosť látky. Pri tlači tmavých farieb sú použité reaktívne farby, ktoré prefarbite vlákno do hĺbky, tým získa obliečky farebnú stálosť.

 

BAVLNA RENFORCÉ

jedná sa o husto tkanú látku, ktorá je vyrobená z dlhých česaných vlákien bavlny. Špeciálna procesom, nazývaným macerácia, vzniká jemnejšie a hebkejšie bavlna. Pri macerácii sa bavlna namáča do špeciálneho extraktu, ktorý ju zbaví nadbytočných vrstiev a zostane iba pevné vlákno. Výsledkom je tak jemná a hebká látka, ktorá je navyše vysoko odolná. Macerácia navyše zabezpečí perfektné stálofarebnosť a dlhú životnosť. Oproti klasickej bavlne je renforcé viac savé a skvele odvádza telesnú vlhkosť a vyrovnáva teplotné rozdiely.

 

FLANEL

je 100% bavlnená látka upravená tzv. česaním na jednej alebo oboch stranách, čím vznikne na plátne jemný chĺpok. Flanelu sú ľahké, príjemné na dotyk a hrejivé, práve preto sú stále veľmi obľúbené. U nás nakúpite flanelové obliečky česané z lícovej strany.

 

KREP 

aj tu vám ponúkame 100% bavlnené plátno upravené do krepového efektu, ktorý vzniká zmrštením látky na určitých miestach. Krepová posteľná bielizeň sa nežehlia a tým šetrí nielen váš čas, ale aj energiu.

 

FROTÉ 

je smyčkování materiál, z ktorého sú vyrobené froté prestieradlá a uteráky s osuškami. U prestieradiel má úplet bavlnenú slučku z lícovej strany a na rubovej strane je polyester, ktorý zlepšuje jeho elasticitu. Vysoký podiel bavlny v materiáli zaistí skvelú savosť aj hrejivosť a malá časť polyesteru zase ľahkú údržbu. Froté uteráky a osušky majú oproti prostěradlům slučku z oboch strán. Ponúkame ich dvoch variantoch materiálového spracovania, a to v 100% bavlne a v zmesi s bambusom. Bambusové vlákna majú antibakteriálne vlastnosti, ktoré prirodzene brzdia množenie baktérií bez použitia chemických prísad. Vďaka bavlne sú výrobky savé a pevné.

Medzi najkvalitnejšie a najluxusnejšie materiály patrí ovšem froté sa strihanou slučkou - mikroplyš, ten vyniká svojou hebkosťou a podobností zamatu. Vyskúšajte si jeho kvality na mikroplyšovém obliečky alebo mikroplyšových prestieradlách.

 

JERSEY 

je jeden z nejhebčích úpletov vyrábaných zo 100% bavlny, ktorá sa spracováva do malých zrnitých očiek. Samozrejme je priedušná a dobre savá, ale hlavne sa dá napnúť až o 25% svojej veľkosti, čo umožňuje výrobu napínacích prestieradiel bez vysokých prídavkov umelých zmesí. Táto prestieradlá nemusíte žehliť! Jersey prestieradlá majú všitú gumu po celom obvode, ktorá zaistí ľahkú manipuláciu pri nasadzovaní na matraci.

 

MIKROPLYŠ 

materiál je tvorený hustými krátkymi chĺpky, ktoré zaisťujú vysokú hrejivosť materiálu spolu s výbornými termoregulačnými vlastnosťami. Mikroplyšové obliečky je jemnučké a vytvára skvelý teplotný komfort. Rovnako tak aj u mikroplyšových prestieradiel oceníte nielen rýchle schnutie, ale aj jeho vhodnosť pre alergikov vďaka zloženiu zo 100% polyesteru. Všetky tieto vlastnosti predurčujú mikroplyš k výrobe rôznych diek - vzorovaných i jednofarebných. Ani mikroplyš netreba žehliť.

 

MIKROVLÁKNO 

jedná sa o jemný, hebký a čiastočne lesklý materiál zo 100% polyesteru pripomínajúce satén. Naše výrobky majú povrch úpravu "peach skin" dík ktorej sa nemusíte obávať, že by obliečky bolo klzké. Posteľná bielizeň z mikrovlákna je veľmi ľahké, savé, priedušné a vhodné pre alergikov. Mikrovlákno je vyrábané najmodernejšou technológiou a výborne na ňom drží farby.

 

POLYBAVLNA 

moderný materiál, ktorý v sebe spája mäkkosť bavlny s praktickosťou polyesteru. Polybavlna je jemná, ľahká a oproti bavlne tiež priedušnejšie. Medzi veľké výhody patrí rýchle schnutie, odolnosť, stálobarvenost a v neposlednom rade tiež nemačkavosť. Tento materiál skoro nemusíte žehliť. Naše výrobky majú povrchovú úpravu "peach skin" dík ktorej sa nemusíte obávať, že by obliečky bolo klzké.