google-site-verification=8idLqgAczmfvJM2KLgVUHZ_GNUlz1vB_ExZipqoM4DU

Aké sú vhodné obliečky na leto

Máte doma obliečky z rôzneho materiálu a neviete aké práve použiť? My vám v tomto článku poradíme, aké obliečky zvoliť do teplých nocí a aké odsunúť na chladnejšie obdobie. Zoznámte sa teda s obľúbenými materiály, ktoré sú na leto ako stvorené.

 

Obliečky z mikrovlákna

Veľmi obľúbené obliečky na leto je mikrovlákno. Je to jemný, hebký a ľahký materiál, ktorý nezadržiava baktérie a roztoče, preto má veľkú obľubu aj u alergikov. Má skvelé termoregulačné schopnosti, rýchlo schne a dobre odvádza vlhkosť. Povrchová úprava "peach skin" zabraňuje kĺzaniu obliečok po prikrývke. Za teplých nocí si budete pripadať, akoby ste spali na obláčiku.

 

 

 

Obliečky z polybavlny

 Skvelá voľba na leto sú i obliečky z polybavlny. Je to moderný materiál, ktorý v sebe spája mäkkosť bavlny s praktickosťou mikrovlákna. Tento veľmi jemný, ľahký a priedušný materiál, ktorý sa nekrčí, je odolný a rýchlo schne. Obliečky majú povrchovú úpravu "peach skin", vďaka ktorej  nešmýkajú. Je to ideálna voľba do letných, horúcich nocí.

 

 

 

Bavlnené obliečky

Bavlna patrí stále medzi najobľúbenejšie materiály. Jedná sa o prírodný materiál, ktorý sa získava z bavlníka, výborne saje pot a je veľmi priedušný. V lete nehreje a v zime nechladí. Bavlnené obliečky sú pevné, drží svoj tvar a nemusíte sa báť toho, že sa bude kĺzať. Bavlna je vhodná ako na leto, tak do chladných nocí.

 

 

 

 

Krepové obliečky

Rovnako ako bavlnené, sú aj krepové obliečky vhodné na leto. Krep je totiž vyrobený zo 100% bavlny. Plátno je upravené do krepového efektu, ktorý vzniká zmrštením látky na určitých miestach. Obliečky sa nežehlia a tým ušetríte čas napríklad na kúpanie.

 

 

 

 

V lete nie je vhodné používať obliečky z mikroplyšu, mikroflanel či flanelu. To si schovajte v skrini na zimné obdobie.

 

Autor: Zuzana, tým top-obliečky.sk
27. 
júna 2019